Kiköltöznek a főtérre a festőművészek
Különleges esemény és látvány színhelye lesz Nagybánya régi fõtere május 5-én, hétfõn, a Képzõmûvészek Napja alkalmából.
Délután 18.00 órától ugyanis képzõmûvészeink kiköltöznek festõállványaikkal és festményeikkel, szobraikkal, kisplasztikáikkal a városközpontba, hogy a régi festõiskola hangulatát idézõ „Nyílt Mûterem” elnevezésû programmal tisztelegjenek az elõdök emléke, a kortárs alkotók teljesítménye és a mûvészetbarátok elõtt. Hozzávetõlegesen 19.00 órai kezdettel ugyanitt kerül sor a helyi önkormányzat által alapított idei Képzõmûvészeti Nagydíj átadására is. Ugyancsak május 5-én de. 10.00 órakor Pantheon emlékmûvet avatnak a Horea I. római katolikus temetõben, 15.00 és 17.00 óra között pedig a Festõiskolában tartanak nyílt napot.
A Képzõmûvészeti Múzeum ugyanakkor hétfõn zárva tart. (dávid)
(Bányavidéki Új Szó)
Lubica Naléhavá nabídka půjčky do 24 hodin. Dobrý den, jsem fyzická osoba nabízející půjčky (...)
Azonnali kölcsönajánlat 2000 és 150 0000 euró között Azonnali kölcsönajánlat 2000 és 150 0000 euró között Bárkinek 2000 és 150 0000 euró (...)
Gyors és megbízható kölcsönre van szüksége? Gyors és megbízható kölcsönre van szüksége? Kérjen pénzügyi segítséget még ma egy (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek