Noileg
2026. február 13., péntek Ella, Linda napja
árfolyam:
1 euro = 5.8511 RON
1 dollár = 686.0026 RON
100 forint = 0.0255 RON

Kolozsváron az autonómiáért

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Felvonulást szervez Kolozsvárra a Facebook közösségi portálon a Demokratikus Erdély Liga (Liga Transilvania Democrată) nevű szervezet. Tájékoztatásuk szerint céljuk az erdélyi autonómia és a decentralizáció népszerűsítése.


A megmozdulásra várhatóan november utolsó napján kerül sor. A közösségi portálon közzétett leírás szerint a felvonulás célja kinyilvánítani, hogy „akarjuk Erdély gazdasági autonómiáját annak érdekében, hogy mi dönthessünk az iskolák, a kórházak és az infrastruktúra költségvetéséről”. 

A kezdeményezők ugyanakkor biztosítanak mindenkit afelől, hogy nem céljuk az ország területi integritásának megkérdőjelezése. A megmozdulásra eddig bejelentkezettek száma éppen csak meghaladta a félszázat.

erdély.ma , Háromszék 

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

GYORS HITELT KERES 1 ÓRÁN BELÜL? GYORS HITELT KERES 1 ÓRÁN BELÜL?

GYORS HITELT KERES 1 ÓRÁN BELÜL? Üdvözlöm, ANIKO ROMHANYI vagyok, egy legális és megbízható hitelező. Kölcsönöket (...)

POZZI ADELE FINANSZÍROZÁSA POZZI ADELE FINANSZÍROZÁSA Üdv mindenkinek! Végtelenül hálás vagyok Istennek, hogy (...)

adj fel hirdetést
reg
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek