Noileg
2026. február 21., szombat Eleonóra napja
árfolyam:
1 euro = 5.8393 RON
1 dollár = 700.9567 RON
100 forint = 0.0257 RON

Lemondott az orosz kormány

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

A kabinet röviddel azután jelentette be távozását, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök megtartotta év eleji sajtótájékoztatóját.


Lemondott a teljes orosz kormány röviddel azután, hogy Vlagyimir Putyin megtartotta évértékelő beszédét – írja az RT.

Orosz hírügynökségek jelentései szerint a kormány teljes összetételében lemondott. Dmitrij Medvegyev orosz kormányfő és kabinetje lépését elfogadta az elnök.

Az MTI szerint Putyin köszönetet mondott a távozóknak a közös munkáért, noha, mint mondta, "nem minden sikerült". Egyúttal felkérte a kormány tagjait, hogy az új kabinet megalakulásáig ideiglenesen folytassák feladataik ellátását. Az orosz elnök felajánlotta Medvegyevnek az orosz biztonsági tanács elnökhelyettesi posztját.

Putyin szerdán egész Oroszországban sugárzott élő adásban beszélt az elkövetkező időszakra vonatkozó terveiről, köztük egy alkotmánymódosítási csomagról.

Az RT szerint a beszéd után Putyin és Medvegyev egyeztetett a jövőbeli tervekről, majd utóbbi azt közölte: a kormány mindent meg kell, hogy adjon az elnöknek, hogy meghozhassa azokat a döntéseket, amelyek a javasolt változtatások bevezetéséhez szükségesek.

(hvg.hu)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

CSODÁLATOS HÍR SZÁMODRA... A termék átvétele személyesen lehetséges! 24 órán belül folyósítom a kölcsönt, évi (...)

CSODÁLATOS HÍR SZÁMODRA... Szüksége van pénzügyi kölcsönre; autóvásárláshoz, vállalkozásbővítéshez, további (...)

Sziasztok! Sziasztok! Ez egy igaz történet egy kölcsönről, amit akkor vettem fel, amikor a bankok vagy a (...)

adj fel hirdetést
reg
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek