noi
2025. szeptember 13., szombat Kornél napja
árfolyam:
1 euro = 5.0694 RON
1 dollár = 4.3258 RON
100 forint = 1.2943 RON

Lövöldözés áldozatokkal egy Mohamed-karikatúrákat bemutató dallasi kiállításon

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Lövöldözés volt egy Mohamed-karikatúrákat bemutató kiállításon Dallas egyik külvárosában helyi idő szerint vasárnap este egy rendezvényközpont mellett; ketten meghaltak, az épületet lezárták, a környéket kiürítették.


Az ABC televízió helyi csatornája, a WFAA rendőrségi forrásokra hivatkozva arról adott hírt, hogy a támadók járművében talán robbanóanyag volt, ezért tűzszerészek vonultak a helyszínre. Más médiumok úgy tudják, hogy a két feltételezett elkövető vesztette életét, de a biztonsági erők egyik tagja is megsebesült. Állapota nem életveszélyes - közölte Facebook-oldalán a garlandi városháza.

A támadók hátteréről egyelőre nem közöltek részleteket, csak annyit, hogy tüzet nyitottak a rendezvényközpont előtt álló őrök egyikére. Az elkövetőkkel rendőrök végeztek.

A garlandi Curtis Culwell Központot sok rendőr védte a vasárnapi vitatott karikatúrakiállítás és -verseny miatt, amelyet a szélsőjobboldalinak és iszlámellenesnek tartott American Freedom Defense Initiative szervezett. A New York-i csoport 10 ezer dolláros jutalmat ajánlott a provokatívnak tartott tárlaton szereplő legjobb karikatúra készítőjének.

A Korán szigorú értelmezése szerint tilos Mohamed ábrázolása.

hirado.hu

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Gyors finanszírozási ajánlat (robertpetrov500@gmail.com) Szüksége van kölcsönre házvásárláshoz, autóvásárláshoz vagy különféle (...)

Gyors finanszírozási ajánlat (robertpetrov500@gmail.com) Szüksége van kölcsönre házvásárláshoz, autóvásárláshoz vagy különféle (...)

john Helló Már csak elutasították a bank az utóbbi időben, és nincs, ahol máshol is kap a (...)

adj fel hirdetést
Rmdsz
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek