Felfüggesztette a katalán függetlenségi népszavazási törvényt és a referendum november 9-ei megtartásáról szóló rendeletet a spanyol alkotmánybíróság hétfő esti rendkívüli ülésén, elfogadva ezzel, hogy megvizsgálja a kormány panaszát.
A spanyol kabinet délután terjesztette be hivatalos kérelmét a 12 fős alkotmánybírói testületnek, hogy mondja ki: törvénytelen a népszavazási kezdeményezés, mivel az alkotmány értelmében azt csak az összes választásra jogosult spanyol állampolgár részvételével lehetne megtartani.
A referendumot megalapozó törvényt másfél hete fogadta el a katalán parlament, Artur Más katalán miniszterelnök pedig a múlt szombaton kihirdette a népszavazás időpontját.
origo.hu
EXPRESSZ HITELEKET NYÚJTOK EXPRESSZ HITELEKET NYÚJTOK Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? Minden típusú (...)
EXPRESSZ HITELEKET NYÚJTOK EXPRESSZ HITELEKET NYÚJTOK Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? Minden típusú (...)
Azonnali kölcsönajánlat 2000 és 150 0000 euró között Azonnali kölcsönajánlat 2000 és 150 0000 euró között Bárkinek 2000 és 90 500 000 euró (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek