Noileg
2026. augusztus 08., szombat László napja
árfolyam:
1 euro = RON
1 dollár = RON
100 forint = 0 RON

Putyin katonai egységeket indított útnak a szakadár területekre, a helyi oroszok ünnepelnek

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Megindult az orosz hadsereg Donyeckbe és Luhanszkba, a közelükben fekvő, ukrán kézen lévő Harkov felé pedig állítólag ukrán hadosztályok indultak meg.


Vlagyimir Putyin orosz elnök hétfő este elrendelte az orosz haderők bevonulását Kelet-Ukrajnába – írta meg több lap is. A döntés azt követően született, hogy Oroszország hivatalosan is elismerte a Donyecki és a Luhanszki Népköztársaság függetlenségét. A vidék orosz nemzetiségű lakossága az utcákon ünnepelte a bejelentést.

Hétfő esti beszédében az orosz elnök azt fejtegette, hogy a modern Ukrajna Oroszország teremtménye. Putyin szerint Oroszországot kirabolták a Szovjetunió 1991-es feloszlásakor, Ukrajnát pedig külső erők irányítják.

Európa szankciókkal fenyeget, Amerika néma

Orbán Viktor hétfő esti Facebook-bejegyzésében arról tájékoztatott, hogy Magyarország támogatja az Európai Unió tagállamainak közös álláspontját az orosz agresszió következményeit illetően. A miniszterelnök azt írta, folyamatosan zajlanak az egyeztetések.

(mandiner.hu)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

MAGÁNHITELT KERES? MAGÁNHITELT KERES? Üdvözlöm, kölcsönre van szüksége? Házhoz? Vállalkozáshoz? (...)

MAGÁNHITELT KERES? MAGÁNHITELT KERES? Üdvözlöm, kölcsönre van szüksége? Házhoz? Vállalkozáshoz? (...)

GYORS ÉS EXPRESSZ KÖLCSÖNÖK Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)

adj fel hirdetést
Reklam
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek