reg
2025. november 04., kedd Károly napja
árfolyam:
1 euro = 5.0865 RON
1 dollár = 4.4207 RON
100 forint = 1.3102 RON

RMDSZ: megalázó és felesleges az érettségi dolgozatok vándoroltatása

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Az amúgy is agyonbürokratizált tanügyben felesleges a miniszter ötlete, hogy az érettségi dolgozatokat másik megyében értékeljék. Tipikusan balkáni megoldás, hogy a minisztérium az utolsó pillanatban nyögi ki magából ezt az ötletet, mellőz minden előzetes szakmai konzultációt.


A pedagógustársadalmat megalázza, megbízhatatlan közösségnek bélyegzi meg, és nem bízik a saját megyei rendszerű – amúgy rossz – közigazgatásában sem. Elismerem, hogy egy olyan országban, amelyik húsz év alatt húsz tanügyminisztert adott, nehéz bekerülni a történelembe.

Bennünket a magyar oktatás érdekel, és azonnali megoldást kértünk az ötletgazdától a mi konkrét ügyünkre: nehogy arra ébredjünk, hogy a Maros megyei magyar dolgozatokat Szucsáva megyébe kell vinni, a Hargita megyeieket pedig Bákóba. Mit irányoz elő a minisztérium ezekre az esetekre?  Ha már megyék közötti utaztatásról, szállítgatásról van szó, jutnak eszünkbe a következő kérdések: Mit tesz a minisztérium a felemásan megvalósított iskolabusz-rendszer problémáinak a felszámolásáért? Van-e megoldása a tanulók vagy pedagógusok ingázási költségeinek hatékonyabb és mindenre kiterjedő elszámolására? Mi a helyzet a buszok műszaki karbantartásával és az alkalmazandó sofőrök elodázott problémáival? Mi a helyzet az iskolaközpontok által működtetett bentlakások halogatott támogatásával, fejlesztésével?

rmdsz.ro

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


reg
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Komoly hitelajánlat Díj- és önero nélküli hitelt keres? És pontosan mit kínálunk? - Egyéni vállalkozóknak (...)

Dékány Kölcsönajánlat. Vállalkozási kölcsönt keres? Személyi kölcsön, lakáshitel, (...)

Komoly hitelajánlat Díj- és önerő nélküli hitelt keres? És pontosan mit kínálunk? - Egyéni vállalkozóknak (...)

adj fel hirdetést
Rmdsz
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
reg
banyavidek