A fertőzöttségi arány a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal mai közlése szerint Székelyudvarhelyen 7,56, ami jóval meghaladja a 3-as küszöbértéket.
A Városi Kórház ma reggeli tájékoztatása szerint jelenleg 143 koronavírussal fertőzött beteget kezelnek a kórház osztályain. Ebből 123-an (a kezelt betegek 83%-a) súlyos vagy középsúlyos állapotban vannak, tíz beteg intenzívterápiás ellátást igényel, 7-en csak lélegeztetőgépek segítségével jutnak elegendő oxigénhez, őket is a kórház intenzívterápia osztályán látják el.
Fontos megjegyezni, hogy míg tavasszal a kórházban kezelt betegek egyharmada volt udvarhelyszéki, addig jelenleg a betegek több mint kétharmada székelyudvarhelyi vagy udvarhelyszéki. A fül-orr-gégészeti osztály kivételével, mindenik részlegen kezelnek olyan betegeket, akiknek a koronavírus-fertőzés mellett más társbetegségeik is vannak.
A Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság adatai szerint a tegnapi napon újabb 65, olyan székelyudvarhelyi lakhellyel rendelkező személy esetében lett pozitív a PCR teszt eredménye, akik otthoni elkülönítésbe kerültek. A fertőzöttségi arány a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal mai közlése szerint Székelyudvarhelyen 7,56.
(transindex.ro, udvarhely.ro)
Bright Telling lies to someone who is being real with you will come back and hunt you, you can not eat (...)
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek