November 10-én különleges színházi estére várják a közönséget a nagybányai Bábszínházban. A Déryné Program és a Rákóczi Szövetség közös szervezésében 18 órától a Térszínház Egyesület mutatja be a Homo szovjetikusz című monodrámát, Szakács Tibor előadásában.
A darab középpontjában Sztálin figurája áll, aki különös módon tér vissza a földre: az alvilági bíróság még mindig nem döntött sorsáról. Az előadás a Kreml egykori irodájában játszódik, napjainkban, amikor az iroda új lakója, Putyin, épp szabadnapos.
A Homo szovjetikusz ironikus, mégis megrázó szembenézés a kelet-európai múlt örökségével. A darab a diktatúra által formált ember típusát, a „homo sovieticus”-t állítja középpontba – azt, aki egyszerre volt áldozat és részes a rendszerben.
Az előadásra a belépés ingyenes.
Gyors pénz hitel-ajánlat súlyos magánszemélyek között Gyors pénz hitel-ajánlat súlyos magánszemélyek között Hello hölgyem és uram Egyének (...)
Gyors pénz hitel-ajánlat súlyos magánszemélyek között Gyors pénz hitel-ajánlat súlyos magánszemélyek között Hello hölgyem és uram Egyének (...)
Gyors pénz hitel-ajánlat súlyos magánszemélyek között Gyors pénz hitel-ajánlat súlyos magánszemélyek között Hello hölgyem és uram Egyének (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek