Noileg
2026. március 23., hétfő Beáta napja
árfolyam:
1 euro = 5.8862 RON
1 dollár = 609.2766 RON
100 forint = 0.026 RON

Színházi nap a nagybányai Bábszínházban – érkezik a Homo szovjetikusz

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

November 10-én különleges színházi estére várják a közönséget a nagybányai Bábszínházban. A Déryné Program és a Rákóczi Szövetség közös szervezésében 18 órától a Térszínház Egyesület mutatja be a Homo szovjetikusz című monodrámát, Szakács Tibor előadásában.


A darab középpontjában Sztálin figurája áll, aki különös módon tér vissza a földre: az alvilági bíróság még mindig nem döntött sorsáról. Az előadás a Kreml egykori irodájában játszódik, napjainkban, amikor az iroda új lakója, Putyin, épp szabadnapos.

A Homo szovjetikusz ironikus, mégis megrázó szembenézés a kelet-európai múlt örökségével. A darab a diktatúra által formált ember típusát, a „homo sovieticus”-t állítja középpontba – azt, aki egyszerre volt áldozat és részes a rendszerben.

Az előadásra a belépés ingyenes.

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Minden igényt kielégítő, FINANSZÍROZÁSA HITELEK Helló, Madame gazda gergelia vagyok. A magánszemélyek között kölcsön ajánlatot (...)

hitel ajánlat bárki számára komoly szakmája szerint bankár, és jelenleg a mikro- és makrohitelek, elég jelentős tőkével (...)

Hitel kínál magánszemélyek becsületes Sürgős pénzszükséglet esetén a komoly és megbízható egyén közötti kölcsön (...)

adj fel hirdetést
reg
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek