Történelminek nevezte Victor Ponta miniszterelnök azt a szerdán elfogadott kormányrendeletet, amely ezentúl csak az állami intézmények számára teszi kötelezővé a bélyegző használatát.
A jogszabály szerint az egyéni vállalkozóknak, cégeknek, civil szervezeteknek nem kell többé bélyegzőt használniuk egyetlen hivatalos dokumentumukon sem. Emellett a rendelet törölte azt a 2 lejes bélyegilletéket is, amit eddig az adóhatóság kért az adófizetőktől különböző igazolásokért, dokumentumokért cserében.
A hazai munkáltatói szövetségek korábban többször is kérték a kormányt a bélyegző használatának megszüntetésére. A legtöbb európai uniós tagállamban már nem használnak pecsétet, nemrég a Moldovai Köztársaságban vezették ki a forgalomból.
A bélyegző kötelező használatának megszüntetésétől a bürokrácia csökkentését reméli a kormány.
HotNews
Gyors finanszírozási ajánlat (robertpetrov500@gmail.com) Szüksége van kölcsönre házvásárláshoz, autóvásárláshoz vagy különféle (...)
Gyors finanszírozási ajánlat (robertpetrov500@gmail.com) Szüksége van kölcsönre házvásárláshoz, autóvásárláshoz vagy különféle (...)
john Helló Már csak elutasították a bank az utóbbi időben, és nincs, ahol máshol is kap a (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek