Noileg
2026. május 25., hétfő Orbán napja
árfolyam:
1 euro = 6.0732 RON
1 dollár = 658.9182 RON
100 forint = 0.0256 RON

Ukrán válság: veszélyes eszkaláció kezdődött

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Az eddig is veszélyes helyzet további éleződését jelzi, hogy fegyveres csoportok kormányépületeket foglalnak el kelet-ukrajnai városokban - közölte vasárnapi nyilatkozatában a brit külügyminisztérium.


A Foreign Office szóvivője szerint amíg Moszkva nem határolódik el nyilvánosan ezektől a törvényellenes akcióktól, addig "óhatatlanul adódik az a feltételezés", hogy Oroszország részese e fejleményeknek.

A brit külügyi nyilatkozat szerint Oroszországnak tartózkodnia kell az olyan lépésektől, amelyek destabilizálják Ukrajnát. Az Európai Unió külügyminiszterei hétfői ülésükön megvitatják, hogy milyen válaszintézkedések szülessenek a legutóbbi fejlemények nyomán - hangsúlyozta a minisztériumi szóvivő.

(hvg.hu)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

Jelzálog és kölcsön egyben Szeretne saját lakásba vagy házba költözni? Szüksége van hitelre cél nélkül? Nálunk (...)

adj fel hirdetést
Reklam
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek