Noileg
2026. május 12., kedd Pongrác napja
árfolyam:
1 euro = 6.0355 RON
1 dollár = 664.7713 RON
100 forint = 0.0255 RON

Utolsó órák - Filmvetítés a Hollósy Házban

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

2019. március 15., 19 óra, a máramarosszigeti Hollósy Magyar Házban.


Az 1848-49-es forradalom és szabadságharcra emlékezünk március 15-én a Hollósy Házban egy filmvetítés formájában.

A film címe: Utolsó órák.
A magyar filmet Vecsernyés János rendezte, akit rendezőként a "Nyár utca nem megy tovább" vagy az "Emelet" című filmekből is ismerhetünk, operatőrként pedig olyan filmeket jegyzett, mint a "Szabadság, szerelem", "Üvegtigris 2.", vagy a "Zuhanórepülés".
A főszerepeket László Zsolt (Batthyány Lajos) és Szabó Kimmel Tamás (látogató) játsszák.

"Gróf Batthyány Lajos az első magyar felelős kormány miniszterelnöke volt 1848-ban. Ő a főszereplője az Utolsó órák című tévéfilmnek. A volt miniszterelnököt 1849 őszén halálra ítélik, és utolsó napjait a siralomházban tölti családjától és barátaitól elzártan. A volt miniszterelnök mindössze 42 éves, nem futott el a számonkérés elől, mint ezt oly sokan tették. Önként jelentkezett, hisz ártatlan, nem követett el bűnt?"

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Sürgős kölcsön igénylése Érdekli a tőkefinanszírozás? Mindenféle kölcsönt kínálunk, például személyi (...)

EGYSZERŰ ÉS GYORS HITELEKET KÍNÁLOK Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

EGYSZERŰ ÉS GYORS HITELEKET KÍNÁLOK Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

adj fel hirdetést
Reklam
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek