A nagybányai és a környékén lévő zagytározókhoz és meddőhányókhoz mentünk pénteken Bende Sándor Hargita megyei képviselő kollégámmal, aki a képviselőház ipari és a szolgáltatási bizottság elnöke, Bud Ioan egyetemi tanárral, Pintér Zsolt megyei elnökkel, valamint Pap Zsolt István alpolgármesterrel.
Ioan Bud szakértő a máramarosi zagytározók és meddőhányók aggasztó helyzetére hívta fel a figyelmet.
Elmondta: a két évtizeddel ezelőtt bezárt bányák ülepítőit nem zárták be biztonságosan, azok ugyanis komoly veszélyt jelentenek a környezetre és az emberek egészségére, az azokból felszálló por betegségekhez vezethet, nagyobb esőzés esetén pedig komoly ökológiai baleset is megtörténhet.

A tározókban található kiaknázatlan nyersanyagok kitermelésének lehetőségéről is beszéltünk, de minden esetben ezeket a tározókat biztonságossá kell tenni az egészség védelme és a fenntartható fejlődés érdekében.
Gyors online kölcsönök – Gyors jóváhagyás 24 órán belül Kerülje el a hosszú banki eljárásokat, a szigorú követelményeket és a bonyolult (...)
Gyors online kölcsönök – Gyors jóváhagyás 24 órán belül Ideiglenes pénzügyi támogatásra van szüksége? Rövid lejáratú magánkölcsöneink (...)
Pénzügyi támogatás hosszú késedelmek nélkül Ideiglenes pénzügyi támogatásra van szüksége? Rövid lejáratú magánkölcsöneink (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek