reg
2025. november 07., péntek Rezső napja
árfolyam:
1 euro = 5.0845 RON
1 dollár = 4.4165 RON
100 forint = 1.3152 RON

A Szatmári Havi Dráma előadása Nagybányán

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Június 7-én, csütörtökön, 20 órai kezdettel Nagybányán, a Teleki Magyar Házban vendégszerepel a Jegesmedvék című felolvasószínházi előadás. A produkciót májusban, a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét programja keretében mutatta be a társulat, a szatmári közönség pedig az Északi Színház büféjében, a Grandstandban láthatta, május 14-én.


Jonas Gardell drámáját Méhes Katalin, Moldován Blanka és Bogár Barbara viszik színre, a bejátszott videofelvételeken révén pedig Frumen Gergő és Keresztes Ágnes is csatlakozik hozzájuk.

A Jegesmedvék metszően szatirikus tragikomédia, melynek középpontjában egy idős anya áll, akinek a sikertelen házassága és a véletlenül fogant gyermekei miatt füstbe mentek a tervei. Vegyész szeretett volna lenni, ehelyett inkább felnevelt három gyermeket, akiket néha hibáztat is sikertelen élete miatt. A szöveg néhol viccesen, néhol elég élesen mutatja be az elmagányosodást, megkeseredettséget, céltalanságot, csalódottságot és szeretethiányt.

 

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


reg
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

100%-BAN MEGBÍZHATÓ HITELEK Üdvözlöm, ANIKO ROMHANYI vagyok, egy legális és megbízható hitelező. Kölcsönöket (...)

100%-BAN MEGBÍZHATÓ HITELEK Üdvözlöm, ANIKO ROMHANYI vagyok, egy legális és megbízható hitelező. Kölcsönöket (...)

Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)

adj fel hirdetést
Noileg
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
reg
banyavidek