EPP védelem 1
2025. december 17., szerda Lázár napja
árfolyam:
1 euro = 5.0923 RON
1 dollár = 4.3442 RON
100 forint = 1.317 RON

A magyarországi ellenzék elutasította a veszélyhelyzet meghosszabbítását

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Az ellenzék nem szavazta meg, hogy az Országgyűlés sürgősségi eljárásban tárgyalja a koronavírus okozta veszélyhelyzet meghosszabbításáról szóló törvényt.


Noha a tét hatalmas volt a koronavírus-járvány terjedésének lassítása szempontjából, a parlamenti ellenzék elutasította, hogy együttműködjön a kormánypártokkal a koronavírus okozta veszélyhelyzet meghosszabbításáról szóló törvény sürgősségi eljárásban való tárgyalásában.

A képviselők közül 137-en szavaztak igennek, 57-en nemmel a sürgősségi indítványra, így pedig nem lett meg a szükséges 4/5-ös többség a törvényjavaslat sürgősségi tárgyalásához.

A kormánypártok szerették volna, ha a parlament a házszabálytól eltérve már kedden szavazhatott volna erről a jogszabályról amiatt a veszély miatt, amelyet a koronavírus-járvány terjedésének gyorsulása jelent.  

Az alaptörvény értelmében a kormány 15 napra tudja elrendelni a veszélyhelyzetet, amit ezt követően az Országgyűlés hosszabbíthat meg. A kabinet a koronavírus miatt március 11-én hirdetett veszélyhelyzetet, amely a parlament döntése nélkül csütörtökön lejár.

(magyarhirlap.hu)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


reg
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Gyors és rugalmas kölcsönlehetőségek Sürgős kölcsönre van szüksége? Személyi kölcsönöket kínálunk? Vállalkozói (...)

SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? (...)

SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? (...)

adj fel hirdetést
EPP vedelem jobb 3
EPP vedelem jobb 2
Reklam
Reklam
EPP vedelem jobb 1
reg
banyavidek