Az országos vészhelyzeti bizottság (CNSU) úgy döntött csütörtöki ülésén, hogy javasolja a veszélyhelyzet további 30 napos meghosszabbítását december 14-étől kezdve - jelentette be Raed Arafat, az országos katasztrófavédelmi főigazgatóság (DSU) vezetője.
A következő 30 napban az eddigi rendelkezések maradnak érvényben, amelyeket kiegészítettek a sífelvonókon alkalmazandó szabályokkal. Ez utóbbira vonatkozóan közös rendeletet ad ki az egészségügyi és a gazdasági minisztérium - mondta el a DSU vezetője.
"Ha a kabinos felvonó húsz fő befogadására alkalmas, akkor valószínűleg az a döntés születik, hogy csak tíz személyt szállíthat. A sífelvonók és libegők normálisan működnek. A többi előírás természetesen az üdülőhelyeken is érvényben marad, ami az éttermeket és minden más helyiséget illet, ahol az emberek tartózkodhatnak"- magyarázta Arafat.
Arra a kérdésre, hogy a sípályákat mindenki használhatja-e, vagy csak a helyi lakosság, Arafat azt mondta: "A pályák nyitva lesznek, de be kell tartani az összes vonatkozó szabályt."
A DSU vezetője kifejtette: minden más korábbi intézkedés, amelyet a 14 napra kumulált incidencia értékhatárai (1,5 ezrelék alatt, 1,5 ezrelék és 3 ezrelék között, 3 ezrelék fölött) szerint rendeltek el, érvényben marad.
(agerpres.ro)
hitel ajánlat bárki számára komoly Helló, a tiédOlyan kölcsönt keres, amely újraindítja a tevékenységét, egy projekt (...)
Hitel kínál az egyének közötti súlyos Helló, Madame gazda gergelia vagyok. A magánszemélyek között kölcsön ajánlatot nyújtok, (...)
Komoly ajánlat közösségi kölcsön Kölcsönre van szüksége? A bank elutasítja Önt, és hitelt szeretne igényeinek (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek