A cég tulajdonosának 10 ezer lejes büntetést kell fizetnie a történtek miatt.
Koronavírus-fertőzöttséget mutattak ki egy szászsebesi cég 27 alkalmazottjánál. A cég tevékenységét ideiglenesen felfüggesztették, a tulajdonosát pedig 10 ezer lejre, kb. 723 ezer forintra bírságolták - írta az ügyről a Transindex.
A Fehér megyei közegészségügyi igazgatósága szerint a 27 alkalmazott nem viselte a munkáltató által biztosított védőfelszerelést, pedig arra külön utasítást is kaptak. A G4media információi szerint egy fagylaltot és fagyasztott zöldségeket gyártó cégről van szó.
Alexandru Sinea, a Fehér megyei közegészségügyi igazgatóság ügyvezető igazgatója azt mondta, az ügyben két járványtani kivizsgálást is indítottak. A fertőzött alkalmazottakat kórházba vitték, a kontaktszemélyeket karanténba helyezték.
A cég alkalmazottai körében szombaton 64, vasárnap több mint 200 személytől vettek biológiai mintát.
(hvg.hu, transindex.ro)
Hitelek csalás nélkül: MARIAGABOR.HU@GMAIL.COM Hitelek csalás nélkül: MARIAGABOR.HU@GMAIL.COM Helló, pénzre van szüksége a házához, (...)
Vegyen igénybe személyi kölcsönt, és vegye át az irányítást pénzügyei felett! Vegyen igénybe személyi kölcsönt, és vegye át az irányítást pénzügyei (...)
Vegyen igénybe személyi kölcsönt, és vegye át az irányítást pénzügyei felett! Vegyen igénybe személyi kölcsönt, és vegye át az irányítást pénzügyei (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek