FF
2025. szeptember 07.,  Regina napja
árfolyam:
1 euro = 5.0787 RON
1 dollár = 4.3463 RON
100 forint = 1.293 RON

Máramarosban kötelező a védőmaszk viselése külső területeken is

| Vélemények 2 | Nyomtatom | A+ | A-

A megyei sürgősségi bizottság (CJSU) május 15-i gyűlésén kötelezővé tették a maszkok hordását, nem csak a zárt tereken belül, hanem a külterületeken, az utcákon is.


Emellett a koronavírusos fertőzés továbbterjedésének megelőzésére a Máramaros megyei hipermarketek, szupermarketek, piacok kötelesek lesznek az ügyfelek kijáratát egyirányúvá tenni, így csak egyetlen bejárat, illetve egyetlen kijárat kell, hogy legyen. 

Továbbá, minden személy számára biztosítani kell legalább 4 négyzetméternyi helyet és legalább 2 méter távolságot kell fenntartani a pénztárgépeknél és a vásárlók között. A nyitott felületeket fertőtleníteni kell minél gyakrabban, és minimalizálni kell a pénztárgépeknél a tömeget és a sort. Az üzletek személyzete meg kell, hogy mérje a betérő vásárlók hőmérsékletét és tilos lesz bemenni lázasan, 37,3 Celsius fokot meghaladó hőmérséklettel. 

A veszélyhelyzet alatt tilos bármilyen vásárt szervezni, kivéve az élelmiszer-ipari vásárokat.

Mihály Kriszta - Nagybánya.ro (forrás: acutalmm.ro)

 

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek

Erzsike 2020.05.22 12:08:11
úgy gondolják, hogy hülyeség ellen majd véd? Micsoda eszement társaság irányít ott?
Kemenes Hajnalka 2020.05.18 08:58:06
Miféle túlbuzgó rendelet ez? Maholnap levegőt sem vehetünk... Vagy olyan sok a megyében a fertőzött, hogy az utcán is maszkot kell hordani?


Reklam


ff
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

hitel ajánlat bárki számára komoly Helló, a tiédOlyan kölcsönt keres, amely újraindítja a tevékenységét, egy projekt (...)

Hitel kínál az egyének közötti súlyos Helló, Madame gazda gergelia vagyok. A magánszemélyek között kölcsön ajánlatot nyújtok, (...)

Komoly ajánlat közösségi kölcsön Kölcsönre van szüksége? A bank elutasítja Önt, és hitelt szeretne igényeinek (...)

adj fel hirdetést
Rmdsz
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
ff
banyavidek