Noileg
2025. július 10., csütörtök Amália napja
árfolyam:
1 euro = 5.0759 RON
1 dollár = 4.3345 RON
100 forint = 1.2676 RON

Idén beteljesülhet Andy Vajna nagy álma

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

A Viszkis, a Kincsem és a Budapest noir – többek között e három nagy költségvetésű magyar filmet mutatják be idén. Andy Vajna filmügyi kormánybiztos joggal bizakodhat a nézők visszatérésében. 2017 legalábbis vissza nem térő alkalomnak tűnik.


Ha csak az eredményjelző táblát nézzük, a tavalyi a 2011 óta tartó Andy Vajna-éra sikeréve volt. A Saul fia 38 év után Oscar-díjat nyert Magyarországnak, ráadásul 200 ezer néző feletti látogatószámával a hazai mozikban megelőzte az addigi rekorder Coming out című vígjátékot, vagyis Nemes Jeles László holokausztdrámája volt a filmügyi kormánybiztos időszakának legnagyobb sikere.

Ha viszont e számok mögé tekintünk, már korántsem annyira reményt keltő a helyzet, főleg, hogy a kormánybiztos kinevezésekor a nézők visszacsábítását tekintette legfontosabb feladatának. A magyar film – hiába a Vajna szorgalmazta és Antal Nimród rendezte reklámspotok – csak nem akar igazán népszerű lenni idehaza. 2017 ebben akár változást is hozhat.

Mikor, ha most nem? Idén mutatják be a Pappa pia című zenés vígjátékot, a Budapest noir című bűnügyi filmet, Antal Nimród Viszkisét és a Vajna-éra nagy reménységét, a rendszerváltás óta eltelt időszak legtöbb állami támogatásával – kétmilliárd forintot meghaladó összeggel – kistafírozott Kincsem című kosztümös szerelmes mozit.

(valasz.hu)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

SZILÁRD ÉS MEGBÍZHATÓ HITELEK Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

SZILÁRD ÉS MEGBÍZHATÓ HITELEK Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

gyors hitel ajánlat ma Szia! Olyan szervezet vagyunk, amely 2%-os kamatlábbal kínál kölcsönöket személyes (...)

adj fel hirdetést
Rmdsz
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek