1 dollár = RON
100 forint = 0 RON

Megkezdődött a Nagybányai HCM dominanciája

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Fennállása első bajnoki címét szerezte meg a Nagybányai HCM női kézilabdacsapata vasárnap azzal, hogy 38-33-ra legyőzte legnagyobb riválisát, a Brassói Coronát. Szűcs Gabiék így 6 pontos előnyre tettek szert egy fordulóval a bajnokság vége előtt.

Az Oltchim Râmnicu Vâlcea megszűnésével beköszöntött hatalmi hiátust minden jel szerint a Nagybányai HCM veszi át a következő évekre, ugyanis a már így is bivalyerős keretét a következő szezonra tovább erősítette világbajnok brazil kézisekkel. Az ünneplőbe öltözött Lascăr Pană sportcsarnok nézőire alaposan ráijesztettek kedvenceik, ugyanis a mérkőzés első perceiben brassóiak jól tartották magukat, sőt vezettek is. Ekkor Costică Buceschi tanítványai magasabb fordulatszámra kapcsoltak és a kapuban remeklő Paula Ungureanura támaszkodva villámgyors ellentámadásokkal megfordították a mérkőzést.

A 25. percben 17-11, félidőkor pedig 22-14 volt az eredmény. A 8 gólos előny birtokában a második játékrészben már nyugodtabban játszottak a hazaiak, elsősorban az idő múlásával törődtek. A 38-33-as végeredménnyel zárult összecsapás után megadták a módját az ünneplésnek, patakok folyt a pezsgő és csattantak a csókok.