1 dollár = RON
100 forint = 0 RON

Sorra hozzuk el az aranyérmeket Moszkvából

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Újabb arany: Kárász, Vad női kajakpáros 200 méteren verte ellenfeleit. Szombaton a magyar csapat hét érmet hozott el. Vasárnap 15 döntővel folytatódik a moszkvai kajak-kenu világbajnokság.

Lakatos Zsanett és Takács Kincső megnyerte a női kenupárosok 500 méteres versenyét. A következő futamban a női kajak ötszázon hatalmas fölénnyel nyerte Kozák Danuta 10. világbajnoki címét.

A férfi kajak 500 egyest Dombovári Bence ezüstéremmel zárta, a magyar csapat újonca, a 19 éves Khaut Kristóf a kenu egyesek 500-as döntőjének hatodik helyezését szerezte meg. Dombi Rudolf és Boros Gergely a K-2 500-on aranyat érdemelt volna: a befutás után derült csak ki, hogy a szlovákok 16 ezred másodperccel győztek, így a magyar párosé lett az ezüstérem.

A következő arany a női kajak kettesek 500-as döntőjében született. Szabó Gabriella és Csipes Tamara végül 6 tizedes előnnyel nyerték a vb-t.

"Nagyon örülünk az aranyéremnek. Az edzőink azt mondták, hogy az a tökéletes 500 méter, ha két szinte azonos 250-et megyünk. Most ezt sikerült megvalósítanunk" - nyilatkozott Csipes Tamara a befutó után.

A férfi kenu kettesek ezres döntőjében Vasbányai Henrik és Mike Róbert is ott volt a mezőnyben, akik 3 tized másodperc híján ezüstéremmel gazdagodtak. A kajak négyesek (Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel) ezres döntőjében a magyar csapat bronzérmet nyert.

Vasbányai Henrik: "Hátszeles volt a pálya, ha ellenszeles, elfáradtak volna a románok. Nem vagyunk csalódottak, majd Rióban kell nyerni".

Vasárnap ezüstérmet szerzett 1000 méteren a Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenupáros, Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel összeállítású kajaknégyes 1000 méteren pedig bronzérmet szerzett.

Pauman Dániel szerint minden dobogós elégedett volt.
"Három boldog négyes állt fel a dobogóra, mindannyian örültünk az éremnek. Nagy fegyvertény, hogy három éve ott tudunk lenni Magyarországot képviselve a döntőben" - mondta.

A Kárász Anna, Vad Ninetta kajakos duó aranyérmet szerzett 200 méteren. A legrövidebb táv döntői során ez volt az egyetlen magyar érem, így a küldöttség a zárószámok, a váltók előtt öt-öt arany-, ezüst- és bronzéremmel áll.

"Amikor beértünk a célba, nem is tudtuk, hogy nyertünk, a fotósok mondták a motorcsónakból, de még akkor sem voltunk biztosak benne. Aztán amikor kiírták a kijelzőre, akkor már sejtettük, hogy tényleg mi lehetünk a győztesek" - érzékeltette a szoros befutót Vad Ninetta.

"A rajtunk nem sikerült valami jól, a mozgásunk egy kicsit szétcsúszott, de aztán a második húzásra már összeszedtük magunkat, s száz méternél utolértük a többieket. Ott aztán, ahogy szoktuk, megindítottuk a hajót, s onnan már magabiztosak voltunk" - tette hozzá Kárász Anna.

Mindhárom magyar váltó bejutott a döntőbe a világbajnokság vasárnapi zárónapján

Bronzérmet szerzett a Nagy Péter, Lantos Ádám, Hajdu Jonatán, Korisánszky Dávid kenus váltó.

Aranyérmet nyert a Dudás Miklós, Tótka Sándor, Hérics Dávid, Nádas Bence összeállítású kajakváltó.