Noileg
2026. június 17., szerda Laura napja
árfolyam:
1 euro = 6.0498 RON
1 dollár = 630.1725 RON
100 forint = 0.0255 RON

A legkisebb település is tanodához juthat

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

A települések igényeihez igazodnak az új tanodapályázatok – mondta a társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkár az M1-en.


A tanodák támogatását célzó új pályázati kiírást úgy módosítják, hogy minden településtípuson lehessen tanoda, nagyvárostól az egészen kicsi faluig, és az elvárásokat is a települések igényeihez szeretnék igazítani - mondta Langerné Victor Katalin társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkár vasárnap az M1 aktuális csatornán.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) tisztségviselője elmondta: a tanodákkal kapcsolatban a cél továbbra is egy jó közösség, családias környezet megszervezése, szakemberek összegyűjtése és olyan emberek alkalmazása, akik szót értenek a hátrányos helyzetű gyermekekkel.

A helyettes államtitkár ahhoz kapcsolódva beszélt a tanodaprogramról, hogy a Magyar Közlönyben nemrég megjelent a tájékoztató, amely szerint a kormány 4 milliárd forintot biztosít a tanodák támogatására az elkövetkező három évben az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretében. A pályázatok várhatóan szeptemberben jelennek meg.

Langerné Victor Katalin szólt arról is, hogy a tapasztalatok azt mutatják, a gyerekek szeretik a tanodát, egy országos felmérés pedig arról tanúskodik, hogy a programban résztvevők 29 százalékának javult a tanulmányi eredménye.

hirado.hu

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

kay Cześć, szukałem pożyczki, aby uregulować rachunki i długi, a potem zobaczyłem komentarze o (...)

kay Cześć, szukałem pożyczki, aby uregulować rachunki i długi, a potem zobaczyłem komentarze o (...)

SÜRGŐSEN KERES HITELT? Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? Mindenféle kölcsönt kínálok 30 percen (...)

adj fel hirdetést
Reklam
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek