Noileg
2025. július 04., péntek Ulrik napja
árfolyam:
1 euro = 5.0600 RON
1 dollár = 4.2961 RON
100 forint = 1.2694 RON

Az idén elkezdődik az egészségügyben a béremelés

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Az idén elkezdődik az egészségügyben a béremelés, a kormány pénzügyileg erre készen áll - mondta Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár a Magyar Hírlapnak adott, interjújában.


Az államtitkár azt közölte: csak a szakmával közös megállapodás alapján szeretnék elindítani a béremelést. Az, hogy pontosan mikortól, a tárgyalások során dől el - tette hozzá.

Jelezte: az egyezségnek május 10-éig célszerű megszületnie, hiszen azon a héten indul a jövő évi költségvetés vitája.

Ónodi-Szűcs Zoltán - az ágazati sztrájktárgyalások előző napi fordulója után - azt mondta, hatalmas mennyiségű pluszpénz kerül az ágazatba, és most arról kell dönteni, hogyan kellene szétosztani a többletet.

"Adott egy összeg, melyet csak bérfejlesztésre költünk, ezen senki nem akar takarékoskodni" - fogalmazott az államtitkár.

Közlése szerint a legutóbbi egyeztetésen azt a kérdést tették fel a tárgyalópartnereknek, hogy egységes béremelés legyen-e, vagy mindenki "érdemei szerint" kapjon emelést, megjelenítve így a bértáblán a különbségeket.

Ónodi- Szűcs Zoltán egyébként tegnap a Népszabadság és a Világgazdaság konferenciáján azt mondta: a jövő évi egészségügyi költségvetésben 167 milliárd forint többlet van, ennek a felét, 80-85 milliárd forintot a bérekre szánja a kormányzat.

Hangsúlyozta: béremelésben most számára a szakdolgozók a legfontosabbak, mert 35 százaléknyian hiányoznak a betegágyak mellől.

A 167 milliárdos jövő évi többletből mintegy 30-40 milliárd juthat konszolidációra, a többi egyéb feladatokra, például mentőautó-beszerzésekre.

hirado.hu

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)

Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)

Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)

adj fel hirdetést
Noileg
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek