reg
2026. február 26., csütörtök Edina napja
árfolyam:
1 euro = 5.8436 RON
1 dollár = 719.6110 RON
100 forint = 0.0258 RON

Lecserélik a Szent Korona vitrinjét, a koronázási jelvényekkel együtt elköltöztették egy időre

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Az átmeneti időszak csak néhány napig tart.


Hétfőn kezdődött az Országház Kupolacsarnokában álló koronatároló vitrin cseréje – közölte az Országgyűlés sajtóirodája az MTI-vel.

A közlemény szerint a Szent Korona és a koronázási jelvények, így a jogar, az országalma, illetve a kard elhelyezésére alkalmas új biztonsági üvegtárolóra az Országgyűlés Hivatala a német Glasbau Hahn GmbH-val kötött szerződést.

Az új vitrin telepítésének napjaiban a Szent Koronát az Országház felsőházi társalgójában tekinthetik meg a látogatók – teszik hozzá. Erről a teremről itt látható számtalan fotó.

(24.hu)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

MAGÁNHITELT KERES? Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)

MAGÁNHITELT KERES? Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)

Kölcsön magánszemélytől csalás nélkül Váltókarancia melletti kölcsönök akár problémás ügyfeleknek is. Kölcsön (...)

adj fel hirdetést
reg
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek