A „Máramarosi ősz” című foglalkozások a „Máramarosi évszakok” sorozat részét képezik, amelyet a Román Nemzeti Művészeti Múzeum az ArtelierD-vel közösen kínál fel a fiatal közönségnek a „Klein József és a nagybányai iskola” kiállítás keretén belül.
Ez a kiállítás több mint egy hónapja nyílt Bukarestben, ahol Klein József művei mellett a nagybányai festőiskola nagyszerű festményeit is megismerhetik a látogatók. A bukaresti tárlaton látható a festőiskola nulladik pontját jelentő Huszti vár is, amelyet Hollósy Simon festett, és ez az a festmény, amelynek elkészítéséhez Hollósy és tanítványai lejönnek Nagybányára 1896 májusában.
Az őszi hónapokban három szombaton keresztül a résztvevők közösen fedezik fel a máramarosi ősz színeit és hagyományait, megismerkednek az évszak sajátos színeinek történetével és szimbolikájával, valamint viaszkollázs technikával színeznek majd leveleket.
A kiállítás keretében ugyanakkor lesznek még tematikus foglalkozások, melyeknek célja az, hogy megismertessék a jövőre 130 éves évfordulóját ünneplő nagybányai festőiskolát.
Pongrácz Panni
Komoly hitelajánlat Díj- és önerő nélküli hitelt keres? És pontosan mit kínálunk? - Egyéni vállalkozóknak (...)
komoly hitelajánlat Díj- és előlegmentes kölcsönt keres? És pontosan mit kínálunk? - Kölcsön egyéni (...)
Készpénzkölcsön magyarul Ez a készpénzkölcsön 100 000 és 50 000 000 forint között érhető el. Ezt követően (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek