Noileg
2025. július 17., csütörtök Endre, Elek napja
árfolyam:
1 euro = 5.0724 RON
1 dollár = 4.3752 RON
100 forint = 1.2703 RON

Dragnea mégsem támogatja az anyanyelvhasználati küszöb csökkentését

| Vélemények 1 | Nyomtatom | A+ | A-

Ha a közvélemény elfogadja, akkor talán melléáll a PSD is, de addig nem.


Korainak tartja Liviu Dragnea szociáldemokrata pártelnök, hogy csökkentsék a lakosságarányt, amely felett egy kisebbségnek joga van anyanyelvét használati a helyi közigazgatásban, és a PSD nem támogatja a RMDSZ erre vonatkozó törvénymódosítási javaslatát – írja az MTI.

Dragnea hétfőn nyilatkozott erről a bukaresti parlamentben, hozzátéve, hogy „roppant érzékeny” kérdésről van szó, a PSD pedig akkor fogja az anyanyelvhasználati küszöb leszállítását támogatni, ha ennek szükségességét a román társadalom is megérti és elfogadja.

A PSD elnöke elmondta: közölte Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel – akinek a részéről semmilyen nyomás nem észlelt –, hogy „semmiképpen nem lehet szó 10 százalékról, 15 százaléknál kezdhetjük az egyezkedést, ha egyáltalán elkezdjük”, számol be az Agerpres. „Én nem támogatom, a PSD sem támogatja. Ha a közvélemény nem fogadja el, nem támogathatjuk, ilyen egyszerű”, érvelt Dragnea.

A bukaresti képviselőházban szakbizottsági véleményezésre vár az RMDSZ törvényjavaslata, amely a jelenlegi húszról tíz százalékra csökkentené az anyanyelvhasználati küszöböt.

Mint arról beszámoltunk, a képviselőház munkaügyi bizottsága kedvezően minősítette az RMDSZ törvénymódosítási kezdeményezését, amely a jelenlegi 20 százalékról 10 százalékra csökkentené a közigazgatási törvény által előírt anyanyelvhasználati küszöböt azokon a településeken, ahol a románon kívül más nemzeti közösségek is élnek. A bizottság kedden iktatta írásos formában a még szeptember 5-én meghozott döntést.

(foter.ro)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek

vgá 2017.09.20 03:24:16
Korai volt az öröm, talán egy demokratább, jobboldali párttal kellene szövetkeznie az RMDSZ-nek.


Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

HITELEK 30 PERCEN BELÜL HITELEK 30 PERCEN BELÜL Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? Minden típusú (...)

HITELEK 30 PERCEN BELÜL HITELEK 30 PERCEN BELÜL Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? Minden típusú (...)

High Quality MDMA LSD - Meth, Cannabis, Seeds, Drugs Real Pure Heroin KETAMINE EC 99% ECSTACY PILLS, JBL, GHB Rohypnol 2 mg, Tramadol, Xanax 2mg Bars, DMT Lorazepam, LSD, shrooms, Aderall Reach US before placing an order ✪-whatsapp: +14784120391 ✪-Telegram: @Maddison213 We're (...)

adj fel hirdetést
Rmdsz
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek