reg
2025. október 28., kedd Simon napja
árfolyam:
1 euro = 5.0848 RON
1 dollár = 4.3684 RON
100 forint = 1.3058 RON

Két felmérést tett közzé kedden a PNL

| Vélemények 1 | Nyomtatom | A+ | A-

A Szociáldemokrata Párt (PSD) a szavazatok 37, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) pedig a voksok 31 százalékát kapná a Novel Research közvélemény-kutató intézet friss felmérése szerint.


A felmérés eredményeit a megrendelő PNL nevében Cristian Bușoi, a párt bukaresti elnöke ismertette kedden. A képzeletbeli dobogó harmadik helyén a Nicușor Dan vezette Mentsük meg Romániát Szövetség (USR) áll a virtuális szavazatok 4 százalékával.

A PNL egy másik felmérést is megrendelt, ezúttal csak Bukarestre vonatkozóan, a CURS közvélemény kutató intézettől, amely azt mutatja, hogy a szociáldemokraták a fővárosban is nyerésre állnak. A PSD a szavazatok 43, a PNL pedig a voksok 29 százalékára számíthat. Nicușor Dan alakulata, az USR itt is a dobogó harmadik fokára került fel, de sokkal jobb eredménnyel, az új párt a fővárosiak 10 százalékának bizalmát nyerte el.

„Azért hozzuk nyilvánosságra ezeket az adatokat, hogy cáfoljuk a helyhatósági választások elvesztése után szárnyra kelt híreszteléseket, miszerint a PNL támogatottsága egyszámjegyű, vagy kicsivel 10 százalék fölötti lenne. Ezek nyilvánvalóan szándékos ferdítések, és a parlamenti választások minket fognak igazolni” – fogalmazott Cristian Bușoi.

maszol.ro

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek

vgá 2016.08.24 09:58:20
és a magyar pártok?


Reklam


reg
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

EGYSZERŰ HITELEK 30 PERCEN BELÜL Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)

EGYSZERŰ HITELEK 30 PERCEN BELÜL Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)

Derek Douglas Üdvözlöm! Kényelmes, az Ön megelégedésére szolgáló kölcsönre van szüksége? (...)

adj fel hirdetést
Rmdsz
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
reg
banyavidek