stop
2025. május 16., péntek Botond, Mózes napja
árfolyam:
1 euro = 5.1033 RON
1 dollár = 4.5563 RON
100 forint = 1.2664 RON

Kolozsvár és Temesvár élhetőbb város, mint Budapest, Barcelona vagy Prága

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

A numbeo.com életminőséggel foglalkozó nemzetközi adatbázis a látogatók által szolgáltatott adatok alapján állítja össze a kimutatásokat, rangsorokat.


Eszerint Kolozsvár és Temesvár nemcsak Bukarestet előzi meg, hanem Budapestet, Pozsonyt, Prágát, Barcelonát és San Franciscot is. 

A globális életminőségi rangsort az ausztráliai Canberra vezeti, de szerepel az első 10-ben Edinburgh, München, Melbourne és Genf is. A városokat nyolc kritérium alapján rangsorolták: vásárlóerő, közbiztonság, közegészségügy, árak, lakásár/jövedelem arány, tömegközlekedés, környezetszennyezés és klíma. 

A 143 várost tartalmazó listán három romániai település található: Kolozsvár a 54-ik, Temesvár 55-ik, Bukarest pedig 107-ik. Kolozsvárt közvetlenül Madrid előzi meg, idézi a numbeo.com.

transindex.ro

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

LOAN IN 24 HOURS Getting a loan just got easier we are private lenders who offer personal/commercial loans at (...)

ONLINE HITELEK CSALÁS NÉLKÜL Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)

ONLINE HITELEK CSALÁS NÉLKÜL Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)

adj fel hirdetést
Noileg
stop
GaGa
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek