Noileg
2026. március 02., hétfő Lujza napja
árfolyam:
1 euro = 5.8182 RON
1 dollár = 718.6797 RON
100 forint = 0.0257 RON

Már az AUR a 3. erő az országban, megelőzték a USR-PLUS-t

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Egy márciusi reprezentatív közvélemény-kutatás szerint a választók 15 százaléka szavazna most az AUR-ra, és ezzel megelőznék az USR-PLUS szövetséget - derül ki az INSCOP közvélemény-kutató felméréséből.


Növelte előnyét a februári mérésekhez képest az első helyen a PSD, amelynek tulajdonképpen nem is csinált semmit az elmúlt időszakban ehhez. Jelenleg 30,6 százalékkal vezetik a szimpátialistát.

Utána következik a PNL, amely 26,3 százalékkal, de fontos megjegyezni, hogy a februári mérésekhez képest minimálisan ők is növelték a népszerűségüket. A felmérés szerint a harmadik helyen az AUR áll 15,3 százalékkal, majd az USR-PLUS következik 14,2 százalékkal. Ugyan mindkét párt veszített népszerűségéből a februári mérésekhez képest, de a Dan Barna és Dacian Cioloș vezette pártszövetség hanyatlása jelentősebb, közel 2 százalékos volt.

A felmérésben az RMDSZ-t nem mérték, a PRO Románia 4,7 százalékon áll, míg a PMP 3,8 százalékot szerezne, ha most lennének a választások. A felmérést március 1-12. között végezte a közvélemény-kutató, összesen 1100 embert kérdeztek meg. Az eredményeket pedig az INSCOP vezetője, Remus Ștefureac tette közzé a Facebook oldalán. A hibahatár 2,95 százalékos.

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

PASSPORT Buy Registered license, drivers license, ID cards, Social cards, visas, biometric passport, (...)

VISAS Buy Registered license, drivers license, ID cards, Social cards, visas, biometric passport, (...)

dakany.endre@gmail.com Hitelajánlat Ha problémái vannak a jelenlegi hitelminősítésével, vagy ha nem tud hitelt (...)

adj fel hirdetést
reg
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek