noi
2025. szeptember 16., kedd Edit napja
árfolyam:
1 euro = 5.0632 RON
1 dollár = 4.3104 RON
100 forint = 1.3002 RON

RMDSZ: 26 éves korig ingyenessé tettük a HPV elleni oltást

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Az RMDSZ parlamenti munkájának köszönhetően sikerült kibővíteni a HPV (humán papillómavírus) elleni védőoltásra jogosultak körét, így 26 éves korig ingyenesen férhetnek hozzá a fiatalok. A törvénytervezetről ma szavaztunk a képviselőházban - számol be Zahoránszki Brigitta máramarosi képviselő.


Eddig 18 éves korig volt ingyenes a védőoltás, 45 éves korig pedig 50 százalékos kedvezményben részesülhettek a védőoltást igénylő nők. A ma elfogadott törvényjavaslat kibővíti a jogosultak körét és a 18-26 év közötti fiataloknak is ingyenessé teszi a védőoltást.

Ezzel a vakcinával hatékonyabban tudjuk felvenni a harcot a méhnyakrákkal, amely Romániában az egyik leggyakoribb betegség. Itt két és félszer gyakrabban betegednek meg a nők, és háromszor többen halnak meg évente, mint az Európai Unió más tagországaiban.

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo
Rmdsz
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek