Június 2-től, szerdától kezdődik Romániában a 12 és 15 év közötti korosztály koronavírus elleni immunizálása a Pfizer-BioNtech vakcinájával, jelentette be Facebook-oldalán kedd este az oltási kampányt koordináló országos bizottság (CNCAV).
A szülők saját felhasználói fiókjukban jegyezhetik elő oltásra a gyermekeiket az oltási platformon már június 1-től, keddtől. Az oltás menete és az előjegyzés ugyanúgy működik, ahogy a felnőtt lakosság esetében, azonban szükséges a szülő vagy a gyám beleegyezése, hangsúlyozták a posztban.
A 12 és 15 év közötti gyermeket Pfizerrel való beoltását pénteken hagyta jóvá az Európai Gyógyszerügynökség, hétfőn pedig az Európai Bizottság is. A 16 és 18 év közöttiek immunizálását már korábban elkezdték Romániában, hétfőn és kedden oltási maratont szerveztek számukra.
(maszol.ro)
Bright Telling lies to someone who is being real with you will come back and hunt you, you can not eat (...)
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Súlyos kölcsönök magánszemélyek között Helló Egy nemzetközi pénzügyi intézmény (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek