reg
2025. december 18., csütörtök Auguszta napja
árfolyam:
1 euro = 5.0911 RON
1 dollár = 4.3417 RON
100 forint = 1.3101 RON

Tovább gyengült a lej, hatodszorra dönt januárban rekordot

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Újabb csúcson az euró, csütörtökön sem állt meg a lej értékének zuhanása. A legutóbbi hét munkanap alatt immár hatodszor került történelmi mélypontra a lej az euróval szemben: a jegybank által közölt középárfolyam szerint egy euró 4,6890 lejt ért csütörtökön. Szerdán ez az érték 4,6830 lej volt.


A múlt héten szerdától a lej három egymást követő napon is történelmi mélypontra került az euróval szemben. Hétfőn az árfolyam-növekedés megtorpant, majd kedtől tovább romlott a lej értéke. 

A román valuta az idei év első napjaiban többször gyengült. A lej esését elemzők a romániai pénzpiacon tapasztalt feszültségekkel magyarázzák, miután a kormány tavaly év végén úgynevezett kapzsisági adót vetett ki a bankokra. Az intézkedést egyelőre nem alkalmazzák, mivel még nem készültek el az alkalmazási normák, de a tőzsdén több bank részvénye hatalmasat zuhant. Az intézkedést élesen bírálta Mugur Isărescu jegybankelnök is. 

(maszol.ro)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


reg
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

CSALÁS NÉLKÜL NYÚJTOK A HITELEKET Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

CSALÁS NÉLKÜL NYÚJTOK A HITELEKET Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

Gyors és rugalmas kölcsönlehetőségek Sürgős kölcsönre van szüksége? Személyi kölcsönöket kínálunk? Vállalkozói (...)

adj fel hirdetést
EPP vedelem jobb 3
tmh
Reklam
Reklam
EPP vedelem jobb 1
reg
banyavidek