reg
2026. január 30., péntek Martina napja
árfolyam:
1 euro = 5.8825 RON
1 dollár = 755.1450 RON
100 forint = 0.0255 RON

Zárolták Ponta vagyonának egy részét

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Kihallgatásra jelentkezett a korrupcióellenes ügyészségen hétfőn Victor Ponta miniszterelnök, aki ellen okirat-hamisítás, pénzmosás és adócsalásban való bűnsegédlet gyanújával indított bűnvádi eljárást a vádhatóság június elején. A kihallgatáson tudomására hozták, hogy vádlottként szerepel Dan Sova ügyében, és zárolják a vagyonának egy részét.


A vádpontok Victor Ponta 2007-2008-as ügyvédi tevékenységére vonatkoznak, amely időszakra a kormányfő mostani képviselői mentelmi joga nem terjed ki. 

A DNA szerint Ponta ténylegesen el nem végzett ügyvédi szolgálatokért vett fel havi 2-3000 eurós honoráriumot az azóta szenátorrá választott Dan Sova ügyvédi irodájától, majd a felvett összeg igazolásául beszámolókat hamisított, más ügyvédek tevékenységi beszámolóját lemásolva. 

Pontát már júniusban gyanúsítottként akarta kihallgatni a DNA: erre azonban a politikus elhúzódó külföldi gyógykezelése miatt csak most kerülhetett sor. 

Ponta a DNA-tól kijövet nem nyilatkozott, csak szemrehányást tett az újságíróknak, hogy a tülekedésben eltörték egyik mankóját. (mti, mediafax)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

Kölcsön magánszemélytől csalás nélkül Kölcsönt fontolgat? Komolyan szüksége van sürgős kölcsönre saját vállalkozás (...)

Kölcsönajánlat Kölcsönre van szüksége? Mindenféle pénzügyi kölcsönt kínálunk versenyképes 4%-os (...)

Kölcsönajánlat mindenkinek Kölcsönajánlat mindenkinek Pénzre van szüksége projektje megvalósításához? Mindenféle (...)

adj fel hirdetést
erdelyh
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek