A képviselőház kulturális szakbizottságában pozitív jelentést kapott a könyvtárakról szóló törvénytervezet. Ez többek között az etnikai kisebbségekre vonatkozó cikkelyeket is tartalmaz - számol be Zahoránszki Brigitta, az RMDSZ Máramaros megyei képviselője.
A tervezetben olyan RMDSZ-es javaslatok is vannak, amelyek előírják, hogy a könyvtárakba és a közgyűjteményekbe egy adott településen a kisebbségek arányának megfelelően kell beszerezni az adott kisebbség nyelvén írott könyveket.
Ugyanakkor a Román Akadémiai Könyvtár számára prioritás kell legyen a román kulturális és nemzeti identitás számára fontos dokumentumok beszerzése mellett a nemzeti kisebbségek identitása szempontjából is fontos kiadványok megvásárlása, tájékoztatott a képviselőasszony.
AZONNALI HITEL AJÁNLAT Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)
AZONNALI HITEL AJÁNLAT Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)
Üdvözlet mindenkinek, aki megbízható kölcsönt keres különféle projektjei finanszírozásához. Forduljon hozzám bizalommal egy biztonságos és megbízható kölcsönért. Email: isabellemonica9@gmail.com Isabel Monica vagyok. Francia engedéllyel rendelkező hitelez Üdvözlet mindenkinek, aki megbízható kölcsönt keres különféle projektjei (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek