Az RMDSZ parlamenti munkájának köszönhetően sikerült kibővíteni a HPV (humán papillómavírus) elleni védőoltásra jogosultak körét, így 26 éves korig ingyenesen férhetnek hozzá a fiatalok. A törvénytervezetről ma szavaztunk a képviselőházban - számol be Zahoránszki Brigitta máramarosi képviselő.
Eddig 18 éves korig volt ingyenes a védőoltás, 45 éves korig pedig 50 százalékos kedvezményben részesülhettek a védőoltást igénylő nők. A ma elfogadott törvényjavaslat kibővíti a jogosultak körét és a 18-26 év közötti fiataloknak is ingyenessé teszi a védőoltást.
Ezzel a vakcinával hatékonyabban tudjuk felvenni a harcot a méhnyakrákkal, amely Romániában az egyik leggyakoribb betegség. Itt két és félszer gyakrabban betegednek meg a nők, és háromszor többen halnak meg évente, mint az Európai Unió más tagországaiban.
Gyors és megbízható kölcsön Gyors és megbízható kölcsön Kölcsönre van szüksége, de a bankok vagy pénzintézetek (...)
Peer-to-peer kölcsönajánlat Peer-to-peer kölcsönajánlat Pénzügyi gondokkal küzd, kitiltották a banki (...)
to-peer kölcsönajánlat Peer-to-peer kölcsönajánlat Pénzügyi gondokkal küzd, kitiltották a banki (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek