reg
2026. január 21., szerda Ágnes napja
árfolyam:
1 euro = 5.8358 RON
1 dollár = 680.9127 RON
100 forint = 0.0256 RON

Zahoránszki Brigitta a Moldvai Köztársaságba látogatott

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Az RMDSZ Máramaros megyei képviselője, Zahoránszki Brigitta, mint a parlament IT bizottságának tagja, néhány képviselőtársával együtt részt vett egy kétnapos látogatáson Chișinăuban, ahol a moldáv digitalizációs reformok működésébe nyerhetett betekintést.


A Moldovai Köztársaság ezen a téren sok tekintetben előrébb jár, mint Románia: számos közszolgáltatás már online is elérhető, és ezt a tapasztalatot nekünk is érdemes átvenni - tájékoztatott a képviselő. 

Az online ügyintézés jó az állampolgárnak, és segíti a vállalkozói szférát is. A következő időszakban azon kell dolgoznunk a román parlamentben, hogy digitalizációt akadályozó jogi korlátokat feloldjuk.

A kétnapos egyeztetéssorozat során szó esett arról is, miként tudunk fellépni az álhírek és dezinformáció ellen. Emellett jó példákat ismerhette meg az előljáró a kiberbiztonság és az e-kormányzás moldovai gyakorlatát.

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

SZÜKSÉGE VAN HITELRE CSALÁS NÉLKÜL? Üdvözlöm, ANIKO ROMHANYI vagyok, egy legális és megbízható hitelező. Kölcsönöket (...)

SZÜKSÉGE VAN HITELRE CSALÁS NÉLKÜL? Üdvözlöm, ANIKO ROMHANYI vagyok, egy legális és megbízható hitelező. Kölcsönöket (...)

Gyors és komoly kölcsön. Eladó Pénzügyi támogatásra van szüksége, és olyan kölcsönt keres, amely megoldja (...)

adj fel hirdetést
reg
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek