reg
2025. november 24., hétfő Emma napja
árfolyam:
1 euro = 5.0891 RON
1 dollár = 4.4184 RON
100 forint = 1.3268 RON

Győzelem Wales ellen, csoportelső a magyar válogatott

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Horvátország után Wales együttesét is legyőzte hazai pályán a magyar labdarúgó-válogatott a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőjében, és megerősítette első helyét az E csoportban.


A kedd esti mérkőzésen a magyarok szövetségi kapitánya, Marco Rossi nem irányíthatta a kispadról a válogatottat, mivel az Azerbajdzsán elleni múlt szombati kiszálláson reklamálásért eltiltást kapott. Helyette a másodedző, Cosimo Inguscio adott utasításokat a játékosoknak. A budapesti találkozó első félidejében közelebb volt a vezető gólhoz a magyar csapat, amely több lehetőséget is kidolgozott, de nem sikerült betalálnia.

A második játékrész elején mindkét oldalon nagy helyzetek maradtak ki, a magyaroktól Szoboszlai lövése kevéssel kerülte el a kaput, míg a vendégektől Gareth Bale rosszul találta el a labdát. Aztán a 80. percben a magyar válogatott megszerezte az egyetlen, mindent eldöntő találatot: Korhut indítása után Szalai került helyzetbe és tartotta meg a labdát, amit a remekül érkező Pátkai Máté a kapuba lőtt. Ezzel csakúgy, mint a horvátok ellen, a Mol Vidi játékosa ismét győztes gólt szerzett. Marco Rossi együttese sorozatban a harmadik győzelmével egyedüliként kilenc ponttal vezeti az E csoportot.

Magyarország a következő fordulóban szabadnapos lesz, és legközelebb szeptember 9-én, hétfőn lép pályára, amikor Szlovákiát fogadja.

Labdarúgó Európa-bajnoki selejtező,

E csoport, 4. forduló: Magyarország–Wales 1–0 (0–0), gólszerző: Pátkai (80.). Magyarország: Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Orbán, Korhut – Pátkai, Nagy Á. – Dzsudzsák (Kleinheisler, 70.), Szoboszlai (Bese, 83.), Holender (Varga R., 59.) – Szalai. Wales: Hennessey – Gunter, A. Williams, J. Lawrence, Davies – Allen, Ampadu (M. Smith, 84.) – T. Lawrence (Vokes, 79.), Brooks (Wilson, 73.), D. James – Bale. Vezette: Matej Jug (szlovén).

A csoport másik mérkőzésén: Azerbajdzsán–Szlovákia 1–5 (1–3). A csoport állása: 1. Magyarország 4 3 – 1 6–4 9 2. Szlovákia 3 2 – 1 7–2 6 3. Horvátország 3 2 – 1 5–4 6 4. Wales 3 1 – 2 2–3 3 5. Azerbajdzsán 3 – – 3 3–10 0 A következő forduló (szeptember 6., péntek, 21.45) programja: Szlovákia–Horvátország, Wales–Azerbajdzsán.

(szeklyhon.ro)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


reg
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

JOGI, NEM BANKI HITELT KERES? JOGI, NEM BANKI HITELT KERES? Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? Minden típusú (...)

JOGI, NEM BANKI HITELT KERES? JOGI, NEM BANKI HITELT KERES? Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? Minden típusú (...)

JÓ HITELT KERES? Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)

adj fel hirdetést
Rmdsz
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
reg
banyavidek