Dunãrea – Nagybányai HCM 20 – 22 (10 – 13) Danubius csarnok - 2.000 nézõ.

Vezette: Cristina Nãstase (Bukarest) - Simona Stancu (Buzãu)

Büntetõdobások: 2-2 (2-1); Kiállítások: 6-8

Dunãrea Brãila: Dobre, Voicu - Perianu 6, Czeczi 3, A. Moldovan 3 (2), Horjea 3, Irimia 2, Brot 2, Drãgut 1, Esanu, Adespii Molnar, Safta, Bãrbos.

HCM: Ungureanu (17), Bãbeanu, Cetãþeanu - Ardean Elisei 7, Nechita 5, Marin 3 (1), Oltean 2, Geiger 2, Bondar 2, Tãtar 1, Puiu, Dinis Vârtic, Szûcs, Pîrvuþ, Rudics, Tomescu.

Begyûjtötte 21. bajnoki gyõzelmét (a 22-bõl, csak a brassói lányoknak sikerült egy hazai siker a mieink ellenében) a nagybányai HCM és 63 megszerzett ponttal õrzi vezetõ helyét a tabellán. A rájátszásra májusban kerül sor, elsõ ellenfelünk a zilahi csapat, de errõl majd idejében beszámolunk majd.

Hengerelt a Minaur!

Nagybányai HCM Minaur – Bukaresti Dinamo

37 – 30 (19 – 16)

Nagybányai sportcsarnok - kb. 500 nézõ.

Vezette: Sas/Pintea (Nagyvárad/Kolozsvár);

Büntetõdobások: 5-2 (5-1); Kiállítások: 2-4

HCM Minaur: Viman (9), Drãghici (3) - Grasu 12 (5), Popescu 6, Mihai 4, Sabou 4, Gavrilovic 2, Buºecan 2, Baican 2, Fotache 2, Munea 1, Bondar 1, Leordean 1, Bera, Udriºtoiu, Crãciun.

Dinamo: Dragomir (6), Makaria (2), Druþu - Nicolae 7, R. Rãpciugã 5, Mocanu 5, Mironescu 3, Purcãrea 3, Sandru 2 (1), Bãluþ 2, Savenco 2, Chirut 1, M. Rãpciugã, Nitu, Cojocea, Dimache.

Új seprû jól seper! A Minaur új trénere, egykori kitûnõ játékosa, Adi Popovici bemutatkozása a kispadon jó ómennek bizonyult. Úgy seperte le a fõvárosi csapatot a pályáról, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga volna. Már-már régi fényében tündökölt a Minaur. Különösen a gólzsák Grasu volt elemében, aki egymaga tizenkét gólt szórt a Dinamó hálójába.

Villámrajtot vett a Minaur, 4 – 0, 8 – 1, 14 – 8 (a 21. percben), a 25-ikben sikerült a Dinamónak két gólra felzárkóznia (14 – 12), az elsõ félidõ háromgólos hazai elõnnyel zárult (19 – 16).

A második félidõt a Dinamó kezdi jobban (21 – 18 a 34. percben), de a hazaiak rákapcsolnak és gyorsan meglépnek 24 – 18-ra (36. perc), újabb fõvárosi felzárkózás (25 – 22 a 40. percben), de a mieinket nem lehet megállítani, a vége elõtt egy perccel kilenc gól volt a mieink javára (37 – 28), a vendégek következõ két gólja már csak szépségtapasz volt a számukra, a Minaur biztosan, és megérdemelten gyûjtötte be a bajnoki pontokat. Gratulálunk!

Szerdán: Bukaresti Steaua - Minaur 24 – 30!