Az egyházi sajtó szerint a kinevezés célja a női jelenlét jelképének erősítése az egyházban.
Ferenc pápa nőt nevezett ki a Katolikus Püspöki Szinódus segédtitkárává, amire még nem volt példa – adta hírül szombaton éjjel a dpa német hírügynökség. A pápa Nathalie Becquart francia teológus nővért emelte a posztra. A püspöki zsinatban szavazati joggal járó kinevezéssel – az egyházi sajtó szerint – a cél az egyházban a női jelenlét jelképének erősítése.
Ferenc pápa ugyancsak a testület másodtitkárának nevezte ki a spanyol Luis Marint. A két segédtitkár feladata, hogy segítsék Mario Grech máltai bíborost a Katolikus Püspöki Szinódus vezetésében.
(MTI)
SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? (...)
SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? SZÜKSÉGE VAN EGY BIZTONSÁGOS HITELRE? Üdvözlöm, azonnali kölcsönre van szüksége? (...)
ÉV VÉGI HITELEK Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)
adj fel hirdetést
VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek