Noileg
2025. június 16., hétfő Jusztin napja
árfolyam:
1 euro = 5.0320 RON
1 dollár = 4.3665 RON
100 forint = 1.2485 RON

A brit sajtó szerint csütörtökön benyújthatja lemondását Boris Johnson

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Ugyanakkor ügyvezetőként maradna mindaddig, amíg nem választják meg az angol konzervatív párt új vezetőjét


Guardian értesülései szerint a brit miniszterelnök beleegyezett abba, hogy lemond. De őszig el akarja látni tisztségét, egészen addig, amíg nem választják meg az angol konzervatív párt új vezetőjét.

Kormányválság alakult ki Nagy-Britanniában

Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, az elmúlt napokban válságba került a brit kormány. Lemondott a pénzügyi és egészségügyi minisztere is. Mindketten a kormányfő, Boris Johnson iránti bizalmuk megrendülésével indokolták döntésüket.

Szerdán pedig sajtóértesülések szerint több politikus és kormánytag is megfordult személyesen Johnson Downing Street-i hivatalában, ahol távozásra kérték a kormányfőt az elmúlt hetekben kirobbant és egyre terebélyesedő belpolitikai botránysorozat miatt.

A londoni miniszterelnöki hivatal illetékeseinek szerda esti tájékoztatása szerint azonban Johnson azzal az érvvel utasította vissza a távozására szóló felszólításokat, hogy a jelenlegi feszült gazdasági helyzetben és az ukrajnai háború időszakában felelőtlenség lenne a részéről, ha lemondana.

(mandiner.hu)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

HITELEK 30 PERCEN BELÜL Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

HITELEK 30 PERCEN BELÜL Üdvözlöm, legális és megbízható hitelezőt keres? Kölcsönre van szüksége? Sürgős (...)

Lubica Rychlá půjčka na české finance Dobrý den, abych vám pomohl překonat různé finanční (...)

adj fel hirdetést
Noileg
tmh
GaGa
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek