Noileg
2026. február 26., csütörtök Edina napja
árfolyam:
1 euro = 5.8465 RON
1 dollár = 718.2819 RON
100 forint = 0.0258 RON

Gondolja meg, hova utazik nyáron: itt a terrortérkép

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Magyarország a legalacsonyabb kockázatú országok között van. Közeleg a nyár, ilyenkor sokan tervezik az utazásukat. Az elmúlt hónapok terrorcselekményeinek fényében azonban nem árt tisztában lenni azzal, milyen veszélyek leselkednek ránk az egyes országokban.


Ehhez kínál segítséget az a térkép, amelyet a Telegraph készített a brit külügyminisztérium utazóknak készített ajánlása alapján. A térképen a zöld szín jelenti a legkisebb veszélyt, majd a sárga és a narancssárga következik, végül bordó színnel jelölik a legnagyobb kockázatot. 

A kockázatok fokozódását jelzi, hogy tavaly 12 országban nőtt a terrorveszély – ezek mindegyike afrikai vagy közel-keleti ország –, és egyben sem csökkent. Idén eddig öt országban romlott a besorolás (Koszovó, Mauritius, Szingapúr, az Egyesült Államok és Zambia), háromban viszont javult (Etiópia, Görögország és Írország). 

Ha megnézzük a térképet, szembetűnő, hogy az afrikai és közel-keleti országok mellett a magas veszélyességű csoportba tartozik számos európai állam is, amely hagyományosan kedvelt úti célja a turistáknak. Üdítő kivételnek számít Kelet-Közép-Európa, köztük Magyarország is, ahol a terrorveszély a legalacsonyabb szinten van. 

(origo.hu)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

MAGÁNHITELT KERES? Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)

MAGÁNHITELT KERES? Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)

Kölcsön magánszemélytől csalás nélkül Váltókarancia melletti kölcsönök akár problémás ügyfeleknek is. Kölcsön (...)

adj fel hirdetést
reg
tmh
Noileg
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek