Noileg
2025. május 16., péntek Botond, Mózes napja
árfolyam:
1 euro = 5.1032 RON
1 dollár = 4.5554 RON
100 forint = 1.2652 RON

Kijárási korlátozásokat vezet be Franciaország

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

Április óta a legsúlyosabb a helyzet az országban.


Péntektől szigorodnak a koronavírus-járvány elleni intézkedések Franciaországban - jelentette be Emmanuel Macron. Az államfő televíziós beszédben közölte: az ország egész területén kijárási korlátozásokat vezetnek be, ennek jegyében tilos lesz minden nem elemi utazás, és az emberek csak a szükséges dolgok miatt hagyhatják el otthonukat, ennek jegyében bezárják az éttermeket és a vendéglátóhelyeket. Ez ugyanakkor nem jelenti az iskolák lezárását, és a munkába járás is lehetséges lesz , de az egyetemeken online oktatásra állnak át, és szorgalmazzák a távmunkát is.

Az új intézkedések legkorábban decemberig hatályosak maradnak - mondta el Macron, aki hozzátette: kéthetente felülvizsgálják a helyzetet. A cél az, hogy a karácsonyi ünnepek előtt már zavartalanul üzemelhessenek az üzletek.

Franciaországban riasztó adatokat közölnek a járvány terjedéséről: az elmúlt 24 órában 33 ezer új esetet és 523 halálozást regisztráltak, ami a legmagasabb szám április óta. A kórházak intenzív részlegein pedig az ágyak felét már covidos betegek foglalják el.

Hasonló korlátozásokat jelentett be néhány órával korábban Angela Merkel német kancellár is.

(hvg.hu)

VÉLEMÉNYEK, cikk kommentek



Reklam


Reklam
Uj Szo

PIACZ, apróhirdetések

LOAN IN 24 HOURS Getting a loan just got easier we are private lenders who offer personal/commercial loans at (...)

ONLINE HITELEK CSALÁS NÉLKÜL Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)

ONLINE HITELEK CSALÁS NÉLKÜL Üdvözlöm, SZELECZKI GÁBOR vagyok, egy becsületes online magánhitelező, aki gyors (...)

adj fel hirdetést
Rmdsz
stop
GaGa
Reklam
Reklam
Reklam
banyavidek