1 dollár = RON
100 forint = 0 RON

Női kézilabda EB: Magyar győzelem román vereség a középdöntőben

| Vélemények 0 | Nyomtatom | A+ | A-

A román női kézilabda-válogatott 29-24 (11-10) arányban vereséget szenvedett vasárnap estbe Nancy-ban Hollandiától a Franciaországban zajló Európa-bajnokság középdöntőjének második csoportjában.

Magyarország csapata a Norvégiától elszenvedett megsemmisítő vereség (25-38) után, vasárnap, kiélezett végjátékban, Háfra Noémi szépségdíjas góljával, 26-25 (12-10) arányú, reményt ébresztő győzelmet aratott Németország fölött.

Románia eddigi leggyengébb meccsét produkálta a hollandok ellen, különösen a második félidőben.

A játék első fele kiegyensúlyozott küzdelmet hozott, bár már akkor is a hollandok akarata érvényesült jobban, Románia csak egyszer, 7-6-nál vezetett, a szünetben 11-10 volt Hollandia javára.

A második félidőben 'beragadtak' Ambros Martin tanítványai és egy negyedóra alatt a hollandok, 10-3-as etappal, 21-13-ra elhúztak, s ezt a különbséget nem sikerült behozni, különösen, hogy a meccs MVP-jének választott Tess Wester a lövések 42 százalékát fogta a holland kapuban.

A két csapat összetétele:
Románia: Iulia Dumanska (9 kivédett lövés), Denisa Dedu (4 kivédett labda) - Aneta Udriştioiu, Laura Chiper (4 gól), Ana-Maria Dragut (1), Melinda Geiger (1), László Krisztina (1), Eliza Buceschi (8), Crina Pintea (3), Raluca Băcăoanu, Gabriela Perianu, Cristina Neagu (4), Cristina Florică, Valentina Ardean Elisei (2).
Szövetségi kapitány: Ambros Martin.

Hollandia: Tess Wester (15 kivédett lövés), Rinka Duijndam - Jessy Kramer (2), Laura van der Heijden, Debbie Bont (6), Lois Abbingh (6), Lynn Knippenborg, Delaila Amega (1), Maura Visser, Nycke Groot (2), Kelly Dulfer (1), Martine Smeets (4), Charris Rozemalen (1), Estavana Polman (5).
Szövetségi kapitány: Helle Thomsen.

Játékvezetők: Charlotte Bonaventura és Julie Bonaventura (Franciaország); felügyelő: Tatjana Medved (Szerbia); megfigyelő: Dragan Nacevski (Macedónia).

A középdöntő második csoportjában eddig lejátszott meccsek eredményei:

Spanyolország - Németország 23-29
Magyarország - Norvégia 25-38

Magyarország - Németország 26-25
Hollandia - Románia 29-24

Két forduló után a tabellát Hollandia vezeti 6 ponttal, a 4-4 pontos Románia, Magyarország, Németország, a 2 pontos Norvégia és a 0 pontos Spanyolország előtt.

Szerbia - Oroszország 25 - 29.

A csoportot Oroszország vezeti 6 ponttal, az 5 pontos Franciaország, a 3 pontos Svédország, a 2-2 pontos Szerbia, Montenegró és Dánia előtt.

A csoportok első két helyezettje bejut az elődöntőbe.